Zhanobenie pamätníka obetiam stalinizmu

Autor: Pavol Prievalský | 20.8.2012 o 8:34 | (upravené 20.8.2012 o 9:44) Karma článku: 10,84 | Prečítané:  218x

Je zarážajúce, s akou ľahkosťou sa preniesli obrancovia obetí totalitných režimov, ponad zhanobenie pamätníka obetiam stalinizmu, ktorý sa stal v týchto dňoch.

 

Istá členka feministického hnutia FEMEN z Ukrajiny, uprostred Kyjeva motorovou pílou spílila kríž predstavujúci onen pamätník. Pamätník dali postaviť v roku 2004 počas „Oranžovej revolúcie“ zakarpatskí prívrženci uniatskej cirkvi z úcty a na pamiatku obetí, ktoré mučil a zavraždil totalitný komunistický systém v rokoch 1920 až 1930.

Nezaslúži si čin onej feministky odsúdenie? Nie je to výsmech tým, ktorí onen pamätník postavili; a čo viac (!)  - nie je to nové potupenie tých obetí, ktoré už raz odsúdeniahodne potupené boli? Môže úmysel, s ktorým bol onen čin (protest) vykonaný, ospravedlniť čin samotný?

Mlčalo by sa podobne, ak by bol zneuctený pamätník obetí holokaustu?!

Zdá sa, že ide o dvojaký meter, ktorým sa posudzujú odsúdeniahodné činy. Ich odsúdenie záleží od symbolu (resp. majiteľa symbolu), ktorý bol poškodený a azda aj aktéra samotného činu. Takýto zjavne nespravodlivý prístup však volá po „vzatí spravodlivosti do vlastných rúk“. Koho v tomto považujem za najviac zodpovedných, sú novinári.

Osobne protestujem proti predmetnému zneucteniu pamätníka obetí stalinizmu, ktorý sa uskutočnil v Kyjeve členkov feministického hnutia FEMEN za tichej asistencie fotografa snímajúceho onen akt, ktorý sa nepokúsil zabrániť onej ohavnosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?